DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NASZEJ OFERCIE
Specjalizujemy się w fizjoterapii trudnych przypadków klinicznych z różnymi dolegliwościami schorzeń narządu ruchu u dzieci, młodzieży i osób dorosłych.
Zajmujemy się specjalistyczną fizjoterapią w schorzeniach:
-
U dzieci wieku przedszkolnego, szkolnego i młodzieży -
terapia wad postawy, skolioz, bóle głowy, problemy ze stawami skroniowo-żuchwowymi -
Ortopedycznych -
bóle barku, bóle kręgosłupa, łokieć tenisisty, cieśń nadgarstka, zwyrodnienia stawów biodrowych i kolanowych, stany po urazach komunikacyjnych i sportowych -
Ginekologicznych -
nietrzymanie moczu, dyssynergia pęcherza, vulvodynia -
Położniczych -
dolegliwości bólowe w ciąży i po porodzie, blizny pooperacyjne po cesarskim cięciu, nawały mleczne -
Stomatologicznych -
dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych, mobilizacje mięśni, powięzi i blizn po operacjach w obrębie twarzoczaszki -
Laryngologicznych -
szumy uszne, blizny po operacjach laryngologicznych -
Onkologicznych -
manualny drenaż limfatyczny, plastrowanie dynamiczne w obrzękach miękkich i niewielkich, mobilizacje blizn pooperacyjnych -
Neurologicznych -
porażenia nerwu twarzowego i trójdzielnego, bóle głowy, zaburzenia połykania, udary, wylewy, zatory
Fizjoterapia
estetyczna
Nieoperacyjne modelowanie ciała z wykorzystaniem korekcyjnego tapingu dynamicznego piersi i twarzy.
Moja historia
W 1996 roku ukończyłem Studium Medyczne na wydziale Fizoterapii uzyskując tytuł technika fizjoterapii i rozpocząłem moją przygodę z fizjoterapią w Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej w Szpitalu Neuropsychiatrycznych pod nadzorem mgr Grażyny Sozańskiej.
Dzięki wsparciu Pani Grażyny Sozańskiej rozpocząłem studia na Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie na Wydziale Rehabilitacji, które ukończyłem w roku 2000.
Tak się zaczęła moja przygoda z fizjoterapią i coraz większe pragnienie rozwijania umiejętności zawodowych i pasji jaką jest pomaganie pacjentom.
Dziękuję Grażynie za pomoc specjalistyczną i koleżeńskość w nabywaniu doświadczenia w pracy z trudnymi pacjentami neurologicznymi.
Po ukończeniu studiów na AWF-ie w Warszawie, w 2001 roku dostałem się na 2 letnią specjalizację I stopnia z rehabilitacji ruchowej.
Po zdaniu egzaminu w 2003 roku uzyskałem tytuł specjalisty I stopnia i dzięki rekomendacji mojego poprzedniego kierownika pełniłem obowiązki Kierownika Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej w Szpitalu Neuropsychiatrycznym. W tym czasie zdałem egzaminy na terapeutę NDT Bobath dla dorosłych. Dzięki zgodzie Dyr. Edwarda Lewczuka udało się stworzyć pierwszy w województwie lubelskim oddział rehabilitacji neurologicznej, gdzie mogliśmy usprawniać pacjentów neurologicznych, w tym po udarze mózgu, wg metod neurofizjologicznych.
Rok 2005 roku otrzymałem propozycję tworzenia Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Leczniczym w Lublinie.
Dzięki zgodzie Pani Dyrektor Anny Rutczyńskiej-Rumińskiej i wizji Ilony Turczyn – pełnomocnikowi ds. zarządzania jakością, stworzyliśmy jedyny w regionie Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej, w którym przyjmowani byli pacjenci w ramach kontraktu z NFZ na indywidualną terapię z wykorzystaniem terapii mięśniowo-powięziowej oraz metod reedukacji nerwowo-mięśniowej. Fizjoterapia na „Nowym Świecie” okazała się z czasem jedną z najlepszych w Polsce. Jestem z tego dumny, że udało się udowodnić skuteczność prowadzonej terapii mięsniowo-powięziowej w naszym Ośrodku.
W 2016 roku po przebadaniu 150 pacjentów w WOMP CP-L w Lublinie, obroniłem na AWF-ie Józefa Piłsudkiego Pracę doktorską: Ocena skutecnzości wybranych metod fizjoterapii w bólach mięsniowo powięziowych odcinka szyjnego kregosłupa u osób w wieku 20-35 lat.” Jestem z tego dumny, że udało się udowodnić skuteczność prowadzonej terapii mięsniowo- powięziowej w naszym Ośrodku. W badaniach potwierdzono, że mobilizacje tkanek miękkich wykonywane co drugi dzień przez 2 tygodnie zgodnie ze skierowaniem przyniosły najlepszy efekt terapautyczny. Z ekonomicznego punktu widzenia wydaje się, że jest to bardzo dobra infomajca dla pacjenta i dla NFZ.
Od 2004 -2020 angażowałem się w pracę społeczną na rzecz Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii pełniąc funkcje prezesa i wizeprezesa. Dziękuję Joli Potapskiej – sekretarzowi, która przez ostatnie lata sumiennnie prowadziła dokumentację naszego Towarzystwa. W 206 roku koordynowałem pierwsze regionalne wybory do Krajowej Izby Fizjoterapeutów.
Teraz przyszedł czas na zmiany i skupienie się głównie na jakości pracy z pacjentami i szeroko pojętej edukacji prozdrowotnej.
Przed mną i całym zespołem Irehamed nowe wyzwania. Tworzenie nowych projektów i doskonalenie nowych umiejętności zawodowych, edukacja pacjentów w zakresie fizjoprofilaktyki oraz nietracenie siły w trudnych czasach pandemicznych, żeby móc pomagać potrzebującym.